Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej prostorného bytu 3+1, 102 m2,   

Dolní Sídliště, Rokytnice v Orlických horách

 

CENA: 2.300.000 KČ

včetně provize a právního servisu

Popis nemovitosti

Sníte o bytě, který pro vás bude novým začátkem nové životní etapy? Chcete žít ve  městě s úžasnou historií a přesto v blízkosti přírody a hor? Klidně se zastavte, uvařte si kávu nebo čaj a už dále nehledejte. V klidu si prohlédněte fotky, půdorysy a hned mi zavolejte. 

Exkluzivně nabízíme prodej  bytu 3+1, v 1.NP bytového domu, o CP 102 m2, v Rokytnici v Orlických horách, ulice Dolní Sídliště.

Dispozice bytu:

Byt procházel v průběhu posledních let částečnými rekonstrukcemi: koupelna a odpady (2021), plastová okna (2007), radiátory s termostatickými hlavicemi, kotel s elektronickým otvíráním (2017), kuchyňská linka. Součástí bytové jednotky 2 sklepy (6m2 a 9 m2sklep. V domě 4 bytové jednotky z nichž každá má k dispozici 1/4 půdy (cca 40 m). Stejným poměrem je možné využívat i pozemek kolem domu k posezení, relaxaci nebo pěstování zeleniny či květin. Ohřev vody bojlerem, vytápění kotlem na tuhá paliva s napojením na ústřední topení.

Město Rokytnice v Orlických horách se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, asi 9 km severně od města Žamberk. Rozkládá se v Podorlické pahorkatině při říčce Rokytence. Žije zde přibližně 2 000 obyvatel. Historické jádro města je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Je to nejmenší město v okrese Rychnov nad Kněžnou.

Veškerá občanská vybavenost v místě: základní škola, mateřská škola, dětské a sportovní hřiště, síť obchodů, restaurací a kaváren. Parkování u domu zdarma.

Byt vhodný pro trvalé bydlení nebo jako investice pro krátkodobý i dlouhodobý pronájem. Milovníci zimních sportů, zejména lyžování ocení blízké lyžařské centrum v Říčkách v Orlických horách (6 km). Okolí vybízí k relaxaci, turistice i aktivnímu sportování.

Rokytnice v Orlických horách, ideální místo pro vaše nové bydlení. Financování zajištěno smluvním partnerem. Rezervujte si svůj termín prohlídky. Více informací u makléře. 

Rokytnice v Orlických horách

Město Rokytnice v Orlických horách (německy Rokitnitz im Adlergebirge) se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, kraj Královéhradecký, asi 9 km severně od města Žamberk. Rozkládá se v Podorlické pahorkatině při říčce Rokytence. Žije zde přibližně 2 000[1] obyvatel. Historické jádro města je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Je to nejmenší město v okrese Rychnov nad Kněžnou.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318. Zakladateli tehdejší osady byli pánové z Rychnova (odnož pánů z Drnholce). Ke vzniku samostatného rokytnického panství dochází v roce 1487 odtržením od dosavadního panství rychnovského. V roce 1548 získávají městečko Lickové z Rýzmburka, je započato se stavbou tvrze s vodními příkopy. Roku 1567 se majitelem Rokytnice stává německý šlechtic původem z Lužice Joachim von Mauschwitz und von Armenruh a v roce 1627 ji od jeho dědiců kupuje další německý šlechtic původem z Lužice Jan Mikuláš svobodný pán z Nosticz. Tento rod působil v Rokytnici potom až do 20. let 20. století. Roku 1852 dochází k povýšení dosavadního městysu na město. V roce 1906 byla otevřena místní dráha Doudleby nad Orlicí - Vamberk - Rokytnice. Do města v té době za pobytů v blízké Německé Rybné zajížděl i profesor T. G. Masaryk.

Po vzniku ČSR v roce 1918 se tehdejší většinové německé obyvatelstvo odmítlo přihlásit k novému státu a začlenilo se do separatistického celku s názvem Sudetenland. Československé vojsko obsadilo Rokytnici 15. prosince 1918, pouhých 5 dní před příjezdem prezidenta T. G. Masaryka do vlasti. Rozvoj města po roce 1918 byl reprezentován stavbou nového hotelu na náměstí a opravami historických budov (kostel, zámek, Hotel Markrabě) i rozšířením místního průmyslu. Po mnichovské konferenci v září 1938 byla Rokytnice připojena k hitlerovské Třetí říši. Po skončení 2. světové války dochází v Rokytnici i v okolí k velkému úbytku obyvatelstva způsobeném odsunem německého obyvatelstva. Teprve v roce 1971 byl Rokytnici znovu přiznán status města, který po válce nebyl obnoven. Po vpádu vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 byla v Rokytnici umístěna sovětská vojenská posádka, k jejímuž odsunu došlo teprve v roce 1991. Po roce 1989 se městečko rozvíjí jako turistické středisko a centrum východní části Orlických hor.

ZDROJ: WIKIPEDIE 

Video - Rokytnice v Orlických horách

Zdroj:Stanislav Dušek

Orlické hory

Zdroj: Letem světem

Evidenční list

PŘIPRAVUJEME

Potvrzení o bezdlužnosti

PŘIPRAVUJEME

Kontakt

veigl_web-foto

Mgr. Tomáš Veigl

Realitní makléř

T.: 737 132 041

E.: info@makleri-proradost.cz

veigl@reality-proradost.cz

www.maklertomas.cz

JISTÝ PRONÁJEM

Rýmařovské domy - výstavba

FACEBOOK

INSTAGRAM

 

Mgr.Tomáš Veigl


Mgr.Tomáš Veigl

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF